Nie rzucaj mi kłód pod nogi, bo nigdy nie wiadomo czy nie potknę się kiedyś o jedną z nich biegnąc by uratować ci życie. - Seneca
Centuria
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Świat2011.04.10 02:59 03:01

O zgrozo!

   

czyli straszny anty-semityzm Norwegów

  

Właśnie skończyłam czytać bardzo poważny artykul i postanowiłam się z Wami podzielić.  Jestem pewna, ze i Was przejmie on zgrozą i napełni smutkiem.

Artykuł mówił o strasznym anty-semityzmie w Norwegii.  29 marca Alan Dershowitz, światowej sławy profesor prawa z Harvardu i jeden z czołowych działaczy na rzecz izraelskiego syjonizmu opisał w Wall Street Journal co dzieje się w owym europejskim kraju.  Zaoferował on bowiem bezpłatne pogadanki na czołowych uniwersytetach w Kraju Fjordów i jego propozycja została odrzucona.  Wyobrażacie sobie?   Prawnik milioner zrzeka się honorarium, choć gdzie indziej kasuje setki tysięcy dolarów za godzine i nic.... Musi to być anty-semityzm Norwegów, który pchnąl ich do takowej decyzji. 

 To to jeszcze mało.  Każdego 17 maja Norwedzy świtują podpisanie konstytucji, która została podpisana w 1814 roku.  Art 2 owej Konstytucji zawierał zdanie “Jøder ere fremdeles udelukkede fra Adgang til Riget. , co znaczy, że Zydzi są z niej wylączeni.  Co prawda, uległo to zmianie w 1851 i potem w 1945 i Żydów wpuszczono do Norwegii, ale sam fakt, że świętują taki anty-semicki dokument, powinien cały świat przyprawić o ból głowy.

 Mało Wam przykładów?  Można je mnożyc.

 Otóz w Norwegii, gdzie mieszka około 2000 Żydów, są dwie synagogi. Jedna z nich jest w Oslo i jest ona cały czas strzeżona, choć nawet nie ma warty wokół Parlamentu czy Pałacu Królewskiego.  Przecież chyba świadczy to o tym, że Żydzi norwescy żyją tam z narażeniem życia. 

 W Norwegii koszerne zabijanie bydła jest nielegalne.  Dla tych, co nie wiedzą - polega ono na tym, ze zwierzęciu upuszcza się krwi powolutku i Norwegowie uznali, że to niehumanitarne.  Owszem, mają prawo, ale dlaczego cierpieć ma 2000 norweskich Żyddów?  Żydzi boją się też nosić w Norwegii Gwiazdę Davida i jarmułkę. 

 Pewien znany pisarz norweski, autor książek dla dzieci, Jostein Gaardner,  wyraził się, że Żydzi nie są narodem wybranym i krytykował małe izraelskie dziewczynki, które pisaly przyjazne przesłanie na bombach wysyłanych do dzieci libańskich.  Za to inny pisarz anty-semita  Erlend Loe mówił, ze Izrael przyprawia go o poczucie niesmaku i krzyczał:  "Wstydż sie, Izraelu, wstydż".  Czy może być gorszy znak anty-semityzmu?

 A pewnie, że może.  Były premier Norwegii Kare Willech skrytykował wybór Rahma Emannuela jako czołowego przedstawiciela administracji Obamy.  W ogóle ten Willech to straszny anty-semita, a Norwegowie uznają go za autorytet. 

 Jest jednak nieco nadziei, że to ciepienie norweskich Żydów się skończy.  Rabin Wilhelm opowiadał o tym, jak piszą do niego Żydzi, którzy doszli do wniosku, że czas, aby wreszcie skończyć to nieme cierpienie i czas na to, aby mówić o tym,  co ich boli.  Pewna niezwykle dzielna korespondentka rabina napisała nawet o tym, jak zdobyła się na odwage i na swojej stronie na Facebook oznajmiła:  "Jestem Żydówką i popieram Izrael". 

PS Miałam wrzucić na "Satyra", ale sprawa jest jak najbardziej poważna.


 

 
3882 odsłony  średnio 5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Żydzi, Norwegia, anty-semityzm.
Norwegia i Norwegowie i... 
Piotr Świtecki, 2011.04.10 o 08:51
Doskonały tekst! Dziękuję. W ogóle nie wiedziałem, że to tak wygląda.

Parę lat temu poznałem Norwega (polskiego pochodzenia, ale po polsku nie mówił). Wcześniej "znaliśmy się" trochę z internetu, a wtedy akurat przyjechał na kilka dni do Polski.
Byłem zszokowany jego najzupełniej autentyczną poprawnością polityczną - a raczej kompletnym zindoktrynowaniem.
Przy tym ta poprawność nie przeszkadzała mu przytoczyć uwag o Polsce w rodzaju "tu jest za dużo kościołów".
Na moją próbę poruszenia tematu mediów i Żydów zareagował wręcz szokiem, aż żal było patrzeć.

Nie wiem jak te sprawy wyglądają z punktu widzenia "zwykłych" Norwegów. Może ten mój znajomy to był tylko taki ichni "młody, wykształcony, z wielkich miast"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Norwegia i Norwegowie i...   
Centuria, 2011.04.10 o 09:19
Dziękuje. Bardzo długo się zastanawiałam, bo ten tekst jest zupełnie poważny, a ja go jakoś poważnie potraktować nie umiałam. Zwłaszcza, gdy czytałam o zakazie koszernego zabijania, a przecież, gdy się to wniknie, to widać, że Żydzi nie chcą sie asymilować. A przecież, jak sie tym 2000 nie podoba, to mogliby pojechać do Izraela i nie byłoby problemu z koszernym. Kiedy zaś doszłam do tej dzielnej Żydówki z Facebook, to już się śmiałam na głos. Oryginalny tekst jest dłuższy i można go znależć tutaj:

+pajamasmedia.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Norwegia i Norwegowie i... 
Piotr Świtecki, 2011.04.10 o 09:32
Coś mi się wydaje, że tekst został potraktowany dokładnie tak, jak powinien. Chociaż, jak się zastanowić, to to jest przerażające... "I śmieszno, i straszno" jednym słowem.

Nie, asymilowac się nie chcą - zwracał na to uwagę już Koneczny w "Cywilizacji żydowskiej".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Norwegia i Norwegowie i...   
Centuria, 2011.04.10 o 09:49
Już chyba pisałam o takiej amerykańskiej bajce o chłopczyku, który co noc krzyczał, że go wilk atakuje i mieszkańcy wioski ruszali z pomocą, a gdy pojawił się prawdziwy wilk, to nikt już nie pojawił się, aby dziecku pomóc. I tak to się może skończyć.

A u nas chyba się mówilo, ze "dopóty dzban wodę nosi, dopóki sie ucho nie urwie". Też pasuje.....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zgrozo! 
Adam39, 2011.04.10 o 08:47
Centurio, widać z tego że Norwegowie mają prawdziwie narodowe Norweskie władze, w przeciwieństwie do zainstalowanych w Polsce. Norwegowie za prawdę dotyczącą postępowania żydów i ich syjonistycznego państwa nie są prześladowani. W Polsce ludzie mówiący prawdę są przez główne media i władze ośmieszani, potępiani a nawet doprowadzani do śmierci. Przykład - dr Dariusz Ratajczak.
+www.bibula.com
+dariuszratajczak.blogspot.co
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zgrozo!   
Centuria, 2011.04.10 o 09:38
Zawiało optymizmem, a ja mam wrażenie, że trudno tu się go doszukać. 2000 Żydów praktycznie terroryzuje całe społeczeństwo, rzucając oskarżeniami o antysemityzm.

Kilka lat temu, oskarżana była Francja, a cały świat się oburzał. Okazało sie, że sprawa miała glębsze podloże. Otóż grupa żydowskich bankierów nakradła pieniędzy z francuskich banków i prysnęla do Izraela. Francja domagała się ekstradycji, no i zaczął sie antysemityzm.

Inna ciekawa sprawa to taka, która wydarzyła sie w Colorado. Mieszkały tam przez płot dwie rodziny Quigleys i Aronson. Kłócili sie o zniszczone rośliny i psie kupy na trawie. Ot, Kargule i Pawlaki po amerykańsku. Tyle, że jedna rodzina była z "wybranych" i zaczęła tę drugą oskarżać o chęć pozbycia sie ich z sąsiedztwa, rzucanie kostek mydła na scieżkę przed domem, i w ogóle najgorsze objawy anty-semityzmu. Sprawą zajął się sam Abe Foxman z ADL i praktycznie tę nieżydowska rodzinę omal zaszczuto. Doszło do tego, ze ADL wywierał naciski na pracodawców, aby antysemitów zwolniono z pracy. Sprawa ma dobry finał, bo rodzina sądzila ADL o wygrała 10.5 mln dolarów. I to jest właśnie optymistyczne, szkoda, że tak rzadkie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zgrozo! 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.10 o 10:11
Centuro.
:-))) Ich wszystkich powinniśmy zagonić do Izraela - wtedy będą mieli dobrobyt. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zgrozo!   
Centuria, 2011.04.10 o 10:24
Problem w tym, że oni nie chca. Mało to było prób? Nawet chyba w latach 80 tych wyjeżdżali z Rosji. Tyle, że każdy z nich chciał do Stanów (tak nawiasem mówiąc tak pojawiła się w Stanach Czerwona Mafia).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zgrozo! 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.10 o 10:45
Centuria.
Aż taki mądry to nie jestem, ale spróbuję.
One są jak jamochłony, muszą żyć na obcym ciele. Same by wymarły. (O ile pamietam jamochłon to pasorzyt). Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zgrozo! 
w.red, 2011.04.10 o 15:20
Gdzie tam zgroza ^^
Uśmiałem się setnie ;)
A swoją drogą okazuje się że jak się chce, to można.
Bardzo ten jeden artykuł z ich konstytucji odpowiada. Można by skopiować do naszej. Może wówczas przez kilka wieków byłby u nas spokój :D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zgrozo!   
Centuria, 2011.04.10 o 23:22
Dotarłam do oryginalnego tekstu Dershowitza w Wall Street Journal z 28 marca (Tytuł: Żydzi sa niemile widziani w Norwegii) i wielki profesor prawa pisze, że jest tam niecały 1000 Żydówm, czyli populacja wzrosła dwukrotnie w ciągu paru dni. A może ten dodatkowy tysiąc to bohaterowie-partyzanci z Facebook, którzy przestali się bać?

+www.marketwatch.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Centuria 
w.red, 2011.04.10 o 23:38
Problem jest w tym że dla nich prawda nie jest prawdą jaka jest w rzeczywistości, ale taka jaką ją chcą widzieć. Z którego to powodu "podpadli" Bogu (i to już nie raz).
Swoją drogą wcale Mu się nie dziwię. Bo nawet Jego cierpliwość ma swoje granice ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
ja jak zwykle z donosem 
teli, 2011.04.10 o 23:49
+www.tvn24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Centuria   
Centuria, 2011.04.11 o 00:58
Krąże teraz po necie i czytam komentarze pod tym tekstem z pajamas media. Dobrze się przy tym bawię, bo ktoś napisał, ze kupi dom w Alabamie i przyjmie Żydów z Norwegii. Inny dodał, ze on tez. Jeszcze inny chce umieścić Norwegów w obozie re-edukacyjnym czyli gulagu. Jeszcze inny "mundry" zonajmia, że Europa jest skończona i Żydzi powinni pomyśleć o emigracji do rozwijającej sie Azji. Bardzo mi sie ten pomysł podoba.

Kłóca sie też o to, czy Lenin miala żydowskie pochodzenie. Ktoś inny umieścił listę żydowskich zbrodniarzy (lista zawiera i "naszych" unych). To z kolei nieżle poirytowało jakiegoś Żydka.

Komentarzy jest 256. Jest też link do ynetnews i do artykułu o stalinowskich Żydach. Tam komentarze są jeszcze lepsze.

A ja mam wrażenie, że im (to znaczy unym) świat powoli wymyka sie spod kontroli. Stara mądrość życiowa uczy, że kłamstwo ma krótkie nogi i chyba powoli prawda wychodzi na wierzch. Swoją drogąm znam sporo Amerykanów, którzy nie wierzą w magiczną cyfrę.

PS Nieco póżniej gość, który napisał o obozach re-edukacyjnych, przyznał, że był to żart i że łatwo jest demonizować milionowe nacje, ale gdy ktoś powie coś złego na temat Izraela, to jest anty-semityzm. Ta dyskusja jest bardzo ciekawa, jak się przebrnie przez około 40 pierwszych postów.

Jeszcze raz:

+pajamasmedia.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Centuria 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.04.11 o 07:38
Ciekawa ta uwaga o 40 pierwszych postach; znaczy jest grupa pilnująca, aby zawsze umieszczać swoje uwagi na początku i nadawać kierunek i ton dyskusji.
Warto o tym pamiętać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: KJW 
w.red, 2011.04.11 o 10:22
To my teraz "inżynierią społeczną" będziemy się zajmować ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Centuria   
Centuria, 2011.04.11 o 13:42
Oj, tak. Najpierw było okładanie biednej Norwegii. Potem pojawiło się dwie czy trzy osoby, które zaczęły używać faktów i logicznych argumentów i podobno najinteligentniejsi ludzie zaczęli sie miotać. Ich argumenty byly na przykład: "klamiesz, jak wszyscy antysemici".

Jeszcze fajniej było, kiedy przeszłam na link do artykułuo o stalinowskich Żydach. Artykuł napisany przez Żyda na żydowskiej stronie. Tam pojawiły sie argumentu typu, że to amunicja dla antysemitów, że Żydzi już dość wycierpieli, itp. Znalażła się i wypowiedż, że Żydzi służą Bogu, a reszta ma za zadanie służyc Żydom. O dziwo, większość wypowiedzi była wypełniona szacunkiem dla autora (Sever Plocker) za odwagę. Wyglądało, ze piszący byli z całego świata i że Polacy nie są odosobnieni w swoich odzcuciach. Zupełnie, jakbym czytała polacy.eu.org :-)))))

Bawi mnie jednak często powtarzany argument, którego używają Żydzi, że komuniści to nie byli Żydzi, bo oni się żydowstwa zrzekli. Ktoś nawet napisał, że wychowali się na rosyjskiej ziemii, jedli rosyjski pokarm i żyli wśród Rosjan, więc byli Rosjanami a nie Żydami. I tu mnie zastanawia, że nie używają tego argumentu z ateizmem w tle, gdy mowa o ofiarach Holohoaxu, ale, jak Żyd był oprawcą, to już nie był Żydem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Centuria 
w.red, 2011.04.11 o 15:25
Taka mentalność ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Centuria 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.04.11 o 17:13
To nie mentalność, a zasady cywilizacyjne systemu gromadnościowego; nie ma jednostki (osoby), jako odrębnego bytu. Cały naród służy idei i cały naród odpowiada za postępowanie jednostek.
Zatem, gdyby obciążyć winą jednego Żyda, który przyzna się jako Żyd do bycia komunistą - to to rzutuje na cały naród.
Konstrukcja myślowa tego typu wystepuje u Grossa (ale i innych); skoro chrześcijanie (jednostki) przyznają się do jakichś złych czynów - to można to przenosić na cały naród.

PS. Tę metodę zastosowałem w ostatniej notce o budzeniu; skoro jeden Żyd mnie budzi w nocy - to nienawidzę wszystkich Żydów, bo każdy może mnie budzić w nocy.
;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zgrozo! 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.11 o 21:47
Centuria
+stopsyjonizmowi.wordpress.com
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
podobna tematyka
Zakaz koszernego zabijania, (Świat)
najnowsze komentarze
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
MatiRani → Centuria
Re: Niebieskie szaleństwo
w.red → Centuria
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Malawanda → Centuria
Re: Niebieskie szaleństwo
Centuria → w.red
Re: Niebieskie szaleństwo
w.red → Centuria
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Centuria → Malawanda
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Malawanda → Centuria
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
w.red → Centuria
O wodzie
Malawanda → Centuria
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Centuria → Malawanda
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Malawanda → Centuria
Re: Depopulacja. Dlaczego?
Piotr Świtecki → Centuria
Re: Depopulacja. Dlaczego?
Centuria → Piotr Świtecki
Depopulacja. Dlaczego?
Piotr Świtecki → Centuria
więcej…