Nie rzucaj mi kłód pod nogi, bo nigdy nie wiadomo czy nie potknę się kiedyś o jedną z nich biegnąc by uratować ci życie. - Seneca
Centuria
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Świat2011.04.12 07:06

Zakaz koszernego zabijania,

   

czyli anty-semityzm po holendersku

 

Kilka dni temu napisałam streszczenie artukułu na temat antysemityzmu po norwesku.  Dziś pragnę napisać o podobnym problemie - tym razem w Kraju Tulipanów. 


 

Holandia była kiedyś pierwszym krajem w Europie, który pozwolił Żydom na jawne praktykowanie religii.  Tak piszą w żydowskich artykułach.  Myślałam, że w Polsce mieli znaczne przywileje już dużo wczesniej, ale widać Polska nie leży w Europie wedlug talmudycznej geografii.  Nie będziemy sie, zresztą, kłocić o szczególy, kto był wcześniej, bo pojawiła sie inna sprawa i to o niej chcę napisać.

 Jest całkiem prawdopodobne, że Holandia, podobnie jak Norwegia, zakaże shechita.  Shechita jest sposobem koszernego zabijania bydła.  Normalnie zabijania dokonuje się przez potraktowanie zwierzaka prądem, w wyniku czego traci on przytomność, a następnie poderżniecie.  W shechita potraktowanie prądem jest pominiete, często zwierze jest wieszane za tylną konczynę, a następnie powoli upuszcza się krwi.  Powinien byc obecny rabin, który w trakcie odmawia jakieś hokus pokus.  Młodszym bratem koszernego uboju jest muzułmański halal - ta sama metoda, inna nazwa.  Organizacje obrony praw zwiarząt uważają, że metoda jest bolesna dla zwierzęcia i zupełnie niehumanitarna.  Niedawno zakaz tago rodzaju uboju zakazała Nowa Zelandia.  Moje żródło podaje, że podobne zakazy istnieja w krajach bałtyckich, krajach skandynawskich oraz Szwajcarii, zostały wprowadzone jeszcze przed IIWŚ i były wynikiem anty-semickich postaw obywateli rych państw.  W Holandii 2 mln zwierząt bylo zabijane metodą shechita czy halal. 

 Cała sprawa w Holandii ma podłoże polityczne.  Miejsce w Parlamencie zdobyła reprezentantka z Partii Obrony Zwierząt (moje angielskojęzyczne zródlo podaje Partia dla Zwierząt - Party for the Animals, ale po mojemu brzmi to za bardzo jak w Orwellowskim Folwarku).  Popiera ja nacjonalistyczna Partia Wolności z Geertem Wildersem na czele)  i wygląda, że przepis przejdzie.  Należy zaznaczyć, że w 16 milionowej Holandii jest milion muzułmanów i 40000-50000 Żydów (moje żródło koniecznie podkreśla, że tyle ich pozostało po tym, jak 70% holenderskich Żydów zginęlo w wyniku Holocaustu). 

 Protestowali muzułmanie i Żydzi na tę próbę ograniczenia ich religijnej wolności. i już zdawać się mogło, że znależli wspolny cel, ale ponoć muzułmanie,   po protestach i stwerdzeniach, ze Holandii bardziej cenią bydło od nich, zgodzili się na zastosowanie porażania prądem przed zabiciem.  Żydzi dalej protestują przeciwko rażącemu anty-semityzmowi.  Wopowiedzieli sie przeciwko zakazowi Simon Wisenthal oraz prezydent Europejskiego Kongresu Żydowskiego Mosze Kantor.  Kantor właśnie stwierdził, ze halal nie wyklucza użycia prądu, tak więc jedyni, którzy będą cierpieć będą Żydzi.

 W Nowej Zelandii zanim zakazano, przeprowadzono badanie fal wysyłanych przez mózg zabijanego zwierzęcia i naukowcy doszli do wniosku, że koszernie zabijane zwierzę odczuwa ból i strach. 

 Bardzo przepraszam, ze ja znowu o mięsie piszę.....


http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/143456

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4054078,00.html

 

 
4391 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Żydzi, Holandia, antysemityzm, koszerny ubój.
Re: Zakaz koszernego zabijania, 
w.red, 2011.04.12 o 10:21
Mam nadzieję, że zostanie to zakazane na całym świecie. Bo jakkolwiek zadawanie śmierci jest i pozostanie zabójstwem. To jednak okrucieństwo i epatowanie się bólem, strachem innej istoty uwłacza człowieczeństwu jako takiemu. Marginalną sprawą wydaje się tu być czy dotyczy to Żydów lub muzułmanów. Tego nie tylko trzeba zabronić co ścigać z "urzędu" i karać dotkliwie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakaz koszernego zabijania,   
Mik, 2011.04.12 o 10:32
Moglbym napisac,ej tam.Zabijane zwierze nie mowi ludzkim glosem i stad niezrozumienie problemu przez tych
tych tych.Myslac o zwierzetach,mam na uwadze inna sprawe.OBRZEZANIE!Widzialem w tv te operacje,okropnosc!
Jakos tych dzieci nie ma kto bronic.Co wiecej,juz wprowadzono zakaz obcinania ogona psom,czy uszu,a tym
stworzeniom nie!To nie tylko religia!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik 
w.red, 2011.04.12 o 12:42
Niestety, ale przypuszczam że nawet ludzka mowa nie byłaby w stanie przekonać ich w tej kwestii. Dość spojrzeć co robią z sąsiadami i innymi nacjami.
Co do "rytuału" jakkolwiek mogłoby to mieć uzasadnienie względami zachowania higieny w ich strefie klimatycznej. To z mojego punktu widzenia jest to okrucieństwo i nie widzę w nim sensu. Jednak to ich dzieci, stąd niech rozliczaniem rodziców za to
zostawiam im.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Obrzezanie w USA 
Piotr Świtecki, 2011.04.12 o 13:23
Nie mogę na szybko znaleźć lepszego artykułu, a coś czytałem dość przerażającego w wymowie, więc linkuję to: czasem jest tak, że lekarze domyślnie obrzezają chłopców nie pytając rodziców +forumzn.katalogi.pl
O, albo to: +marucha.wordpress.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
w.red, 2011.04.12 o 13:51
Obawiam się że jest to smutna prawda o dzisiejszym społeczeństwie USA. Zniszczyli i zawłaszczyli sobie ten kraj całkowicie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti   
Centuria, 2011.04.12 o 14:58
Wiem, że swego czasu w Kanadzie rodzice mogli zadecydować. W Kanadzie jest bezpłatna służba zdrowia i kiedyś obrzezanie było "wliczone" w koszty porodu. Zmieniło się to jakieś 10 lat temu i obecnie, jak rodzice chcą obrzezania, to muszą płacić ze swojej kieszeni za ten proceder. W Stanach ciągle zależy to od ubezpieczenia (ubezpieczenia sa prywatne), ale większość prywatnych ubezpieczeń pokrywa obrzezanie.

Swoją drogą lekarze tutaj są nastawieni wyłącznie na robienie pieniędzy, a taki drobny zabieg to pare setek do kieszeni, więc sa jak najbardziej za.

Inna sprawa, to rytualne obrzezanie zwane mohel. Jest ono chore, bo rabin "wysysa" krew.
Wygląda to tak:

+www.come-and-hear.com

Bardzo często dochodzi do infekcji. Kilka lat temu była afera w Nowym Yorku, gdzie zmarły dzieci, które zostały zarażone przez rabina, a taki przypadków jest więcej.

Umierają tez chłopcy po szpitalnym zabiegu. Nie mówi się tym zupełnie.

+www.faqs.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakaz koszernego zabijania,   
Centuria, 2011.04.12 o 14:42
Zanim to wrzuciłam, nieco poszukałam na ten temat. Wxześniej znałam opisy, teraz natomiast obejrzałam filmiki z jewtube. Nie chciałam bawić się w szczególy, bo byłoby to drastyczne. Jak najbardziej jestem za zakazem.

Cała sprawa ma jednak o wiele glębsze podłoże. Jest to mały krok w walce o przetrwanie nie tylko Holendrów jako narodu, ale i naszej całej cywilizacji. Co drugie dziecko urodzone w Holandii to muzułmanin. Jest konieczne cała emigracje uczynić na tyle nieprzyjemną, aby przestali pchać się do Europy. Innym krokiem byłoby ucięcie różnych zasiłków i przestanie naginania europejskich tradycji do potrzeb emigrantów. Jak chcą żyć w Europie, to to oni mają sie przystosować, a nie odwrotnie.

No i w calą sprawę wkręceni są Żydzi. Teraz znowu krzyczą o antysemityzmie. W tekście o uboju bydła konieczne było wspomnieć, że tylko 30% z nich przetrwało. Zaraz mowa o wolności religijnej i o prześladowaniach.

Myślę, że zakaz był glównie wymierzony w muzułmanów, a to Żydzi najgłośniej krzyczą. Ironiczne w tym wszystkim jest to, że to oni najczęsciej promowali wielokulturowość i stali za kolorową emigracją do Europy czy Ameryki. Strzelili sobie w stopę i to mnie bawi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakaz koszernego zabijania, 
w.red, 2011.04.12 o 17:06
W stopę, a nawet w kolano strzeliły sobie na własne życzenie społeczeństwa "zachodu" w swej chciwości zaślepione perspektywą prawie darmowej siły roboczej.
żydzi natomiast co najwyżej "niedoszacowali rachunku". I oni najmniej odczują tego skutki. Drugą sprawą jest to że muzułmanie nie przeniknęliby do tych krajów gdyby nie było na to w nich przyzwolenia. Ale było właśnie z wyżej podanego powodu.
Oni już "wniknęli" w te społeczeństwa na tyle skutecznie że ciężko będzie ich stamtąd ruszyć. Co najwyżej może to zaowocować między innymi takimi działaniami jak opisałaś. Ale najdotkliwiej odczują to ludzie najubożsi z tych właśnie społeczeństw. I o to w tym chyba chodzi. Czyimiś rękoma wykonać pracę której nie wypada zrobić samemu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakaz koszernego zabijania,   
Mik, 2011.04.13 o 10:01
w.red
Ludziom o niskiej inteligencji,kulturze wymyslono Boga,
ktory jest jednym dla wszystkich(jezeli sie nie myle,to te stwierdzenie wymyslono ostatnimi czasy dla powstrzymania narastajacych antagonizmow)Ten Bog zamiast siac milosc,jakis porzadek miedzy ludzki,sieje nienawisc i spustoszenie.Czytajac biblie,nie znajdziesz tam zlawrogosci,a jednak inaczej sie dzieje z tym co jest zapisane.Zwykla psychologia.Podobnie dzieje sie z ustrojami.Wyglada na to,ze czlowiek moze byc lewy,prawy
i jeszcze inny,ale to co jest potrzene w polityce,okreslam to madroscia,nie znajdujesz tam jej za wiele.Po prostu,nie mozesz byc czlowiekiem madrym.
Patrzac na tych pajacow od polityki,na takich Niesiolowskich czy innych,to nie sa juz ludzie.Oni uwazaja siebie za mejsiaszy do ustanawiania,okreslania wg.swojego rozumowania.Bardzo dawno temu,juz nie pamietam jak on sie nazywal,prof.wyznal,ze ostatnimi ktorzy sluchali rady doradczej przy rzadzie,byl Jaruzelski.Dzisiaj mamy rzady blaznow,idiotow i sytuacje nie do pozazdroszczenia.O PAN,dzisiaj sie nie slyszy,chyba ze ktos prywatnie sie tym zainteresuje.
Idioci wiedza wszystko a za doradce wezma tego,ktory bedzie posluszny i bedzie powielal te ich idiotyzmy.Stad
mamy prof.Naleczow,ktory juz byl lewy prawy,ale zawsze na Platformie.Widzimy,slyszymy takich codziennie,ale tych,ktorzy cos potrafia,to slyszymy z rzadka.Ostatnio
ogladalem tego Lisa z Solarem,Najsztubem i tam jeszcze
jakies fredzle.Byl wsrod nich prof.Czeslaw Bielecki,ktory
spokojnie okreslil Tuska nieudacznika jak tez Kaczynskiego,ktory chce cos zrobic,lecz nie potrafi.Oczywiscie to tym fredzlom,bylo nie na reke,gdyz oni niczym wampiry,zadaly tylko krwi. Kaczynskiego,oczywiscie chwalac platforme.Nie znam tego Bieleckiego,ale wypowiadal sie logicznie,co tez bylo zagluszane przez tych fredzli,ktorzy starali sie w sposob nagminny,nie dopuscic do ujawnienia wiekszej prawdy.Ta prawda jest w kazdym programie zagluszana w ten sam sposob.Wchodzi sie w wypowiedz i zaglusza sie ja.Bardzo malo ludzi zwraca na to uwage,a jak to jest wazne szczegolnie w TV.Juz dawno temu wypowiedzialem,pies im morde lizal,ale to jak okreslil Tuwim w innym kontekscie.Dla psa jest tez oblizeniem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakaz koszernego zabijania, 
Paweł Tonderski, 2011.04.13 o 12:58
Bóg nic między ludzi nie sieje oprócz miłości, to ludzie rozsiewają między siebie zło, nieszczęścia, złe uczynki. Bóg ludziom dał prawa, którymi mamy się kierować i ich przestrzegać, jednak ludzie nie chcą tych praw boskich przestrzegać, stąd wszelkie nieszczęścia i poruta. Ludzie bardzo często te wszystkie złe uczynki robią pod namową Szatana i to on rozpowszechnia zło między nami przy pomocy wielu ludzi żyjących obecnie na świecie...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakaz koszernego zabijania,   
Mik, 2011.04.13 o 12:59
Popelnilem Blad z tym Mikaszem.Z duzej litery sie pisze.
Teraz nie mam czasu,ale polecam Ci (w odruznieniu,tez z duzej litery)werset13 na stronie 965.Jak przeczytasz,wszystko bedziesz wiedzial.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik 
w.red, 2011.04.13 o 14:46
Pewnie nawet w głowie nie postała Ci myśl, że twierdzenie które napisałeś :
"..Ludziom o niskiej inteligencji,kulturze wymyslono Boga, ktory jest jednym dla wszystkich.."
To "ostatne słowo do draki" dla każdego, który ma odmienny pogląd od Twojego.
To, że Tobie koncepcja Boga nie odpowiada jeszcze mogę przełknąć (w końcu nikt nie musi wyznawać mojej wiary). Ale już z tą "inteligencją" i "kulturą" to dałeś ostro po bandzie. Gdy byłem młodszy pewnie nie obeszłoby sie bez "mordobicia". Dziś, kiedy jestem już mocno posunięty w latach i bogatszy o wiele doświadczeń powinienem odwrócić się plecami i odejść. Nie zrobię tego tylko dlatego że jako gość i to nie żyjący w naszych realiach możesz tego nie rozumieć i nie odbierać tego jak my.
Otóż dziś w naszym kraju wykorzystując i nadużywając prawa do wolności słowa oraz poglądów rozpleniły się różne "tarasoidy". Takie człekopodobne istoty, których najmilszą rozrywką jest obrażanie innych, opluwanie symboli które inni uważają za święte (plucie na nich i na nie - a jak się da to i skopanie). Zatem jak sam widzisz mamy (a przynajmniej ja mam) podstawy by takie słowa potraktować właśnie tak jak napisałem wyżej. Bo po dziurki w nosie mamy tego u siebie w kraju.
Pomijam już Twoją ignorancję w tym temacie (zamierzoną lub nie) bo mylisz się dokładnie. Koncepcja "Jedynego" jest starsza niż Izrael czy Egipt. I ona była pierwszą, a z niej wzięły swój początek inne "bóstwa" i koncepcje znane nam dziś z historii.
Drugą sprawą jest, że albo znasz słabo oba "testamenty" albo nawet w ogóle. Bo na dobrą sprawę można by powiedzieć że są tam spisane na równi z dobrymi wszelkie złe uczynki jakich może dopuścić się człowiek. Ale to też inna bajka.
Dość na tym, że to nie Bóg sieje zło, lecz człowiek. Którego On obdarzył wolną wolą.
A że: "co zasiejesz to zbierzesz" to i nie dziwota że jest jak jest. Prosta sprawa.
Zasada jest taka - "chciałeś to masz". Uważam że to i sprawiedliwe i wspaniałomyślne. Tyle w wątku "religijnym".
Na temat wszystkich "ekip" podzielam absolutnie pogląd Zenka. Nie sądzę zatem by była potrzeba powielania jego punktu widzenia.
Jeśli zaś idzie o Bieleckiego...to moim zdaniem wspólnie z wieloma innymi powinien on otrzymać od sądu "czapę" za całokształt swej kreciej roboty. Wspólnie z "bolkiem", ekonomicznym "guru" oraz "grubą kreską". Bo to on był "ojcem" platformy jak i UD/UW, oraz "dobrym wujkiem" dla WSI-owych i żydów. A ochami i achami w jego przypadku to bym się wstrzymał.
I na koniec, uważasz że "zachodnie" media są lepsze ? Niestety nie. Robią to samo co u nas, tylko wielu z Was tego nie widzi, albo widzieć nie chce.
Jeśli ludzie na świecie się w porę nie ockną to skończymy wszyscy na jednej kupie ....gnoju :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Mik, 2011.04.13 o 15:34
w.red
Dales mi odpowiedz,ze nie posune sie do Twojego okreslenia,ale ta Twoja odpowiedz,wyjasnia mi duzo.
Pisze tez dlatego,ze nie boje sie tych,co za swoja religie w najlepszym przypadku,bija po mordzie.Jezeli ten Twoj Bog ma byc lepszy od mego rozumowania jego,to tylko Ci wspolczuje.Juz na samym poczatku tych przemian
zapytalem dziekana,ktory przyszedl do mnie po koledzie:"No i co mamy Solidarnosc"On uciekl,pomimo tego,ze kiedys za PRLu przesiadywal u mnie dlugo.To tak na marginesie,a tak naprawde,to rozmowa z ludzmi zaslepionymi ogranicza sie tylko do jednego tematu,ktory oni widza swoimi zamglonymi slepiami.Ty nie mosisz wierzyc w mikasza,jak Twoj kolega,gdzies tutaj,ale i dyskutowac tez nie potrafisz.Pozostaje mi tylko pozegnac Pana,co do ktorego mialem wieksze wyobrazenie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik 
w.red, 2011.04.13 o 15:47
Jak widać i tak nie dotarło pomimo mych starań. Niestety jaśniej już nie potrafię
bb
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Hektor, 2011.04.13 o 15:51
I nie dotrze. Zreszta, mala strata.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Mik, 2011.04.13 o 15:59
Faktor,czy potrzebujacy pocieszenia?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Mik, 2011.04.13 o 15:57
Wyglada na to,ze stalem sie idiota.Na pocieszenie pozostalo mi stwierdzenie jego,ze on wszystko wie.
Wiec? Specjalista!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Hektor, 2011.04.13 o 16:00
To nie kwestia wiedzy lecz fundamentow.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Mik, 2011.04.13 o 16:18
Ten Twoj fundament legl w gruzach.Jezeli jeszcze tego nie wiesz,to wlasnie,to jest kwestia wiedzy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Hektor, 2011.04.13 o 16:29
Mam w tej sprawie odmienne zdanie.Fungamentem jest Skala,ktorej sily piekielne nie zmoga.Od czlowieka zalezy czy na niej zbuduje swoja swiatynie czy bedzie jak lisc pedzony wiatrem w nieznane.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Mik, 2011.04.13 o 16:47
Jezeli SKALA nazywasz fundament,ktory juz dawno temu sie rozsypal,a to co po nim pozostalo,to kolednicy zbierajacy haracz.Fundamentem bedzie cos,na czym sie juz buduje,a nie krzyczy sie,ze sie zbuduje.Popatrz realnie na zycie koscielne,ktore nazywasz skala.Nie zaprzeczam,ze Ty mozesz miec w sobie cos,co nazywasz fundamentem,ale ogarniajac calosc,widze tylko drobne,porozrzucane kamyczki,ktore przy zaangazowaniu majstra,moga tworzyc fundament.Problemem jest,ze majster ma cos innego na wzgledzie.Dyskusja w tym temacie,jest jak najbardziej pozadana,ale dyskutowac z kims,kto na prawde pozostaje slepcem,jest nie na miejscu.Jak mozna dyskutowac z Ewcia,ktora przybyla tutaj w celu odegrania sie za krytyke jej glupoty?Nonsens!Albo jak mozna dyskutowac z kims,kto majac inne zdanie,musi dostac w morde i jeszcze tego nie rozumie.Jezeli wlazlem w mrowisko,to sie pomylilem,bo myslalem,ze tutaj dyskutuja Polacy na argumenty.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Hektor, 2011.04.13 o 17:38
Bzdury.
Wiara jest Skala.Kosciol tylko swiatynia.Nawet jesli wdarli sie do niej wrogowie coz z tego ,skoro zamki stoja niewzruszone.Z jednego z tych zamkow ustrzelilem Cie wlasnie z kuszy a teraz przechadzam sie po blankach, patrzac jak wijesz sie w fosie...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Mik, 2011.04.13 o 18:14
Okreslenie bzdury,bardziej pasuje do zaslepionego katolika,ktory nie wie nawet tego,ze nie jest chrzescianinem.On tylko przyjol namaszczenia,ale zeby
czuc sie tym chrzescianinem,to na to brakuje mu wiedzy.
Taki bedzie "strzelal z luku"i plakal,ze nie trafil.
Czym ze innym sa takie wywody tych katolikow?Mnie do zbawienia nie potrzebny jest kosciol,ale cos wiecej,cos co jest godne czlowieka,a nie blazna klepiacego zdrowaski i z zamiarem zamordowania kazdego,kto sprzeciwi sie jego wierze.Blazenada i nic wiecej.Taki to ni to Polak,ni to chrzescijanin.Cuz mozna wiecej dodac poza tym,ze w brudnej wodzie nie umyjesz sie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Hektor, 2011.04.13 o 18:37
Widze,ze masz jeszcze dosc sily na wrzaski tyle,ze wszystko Ci sie poplatalo.Moglbym Cie ewentualnie czyms polac z gory ale jako chrzescijanin nie czuje do Ciebie nienawisci.
Pomodlilbys sie lepiej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Mik, 2011.04.13 o 18:44
Mialem juz nie odpisywac,ale zeby pobudzic do myslenia
swojego adwersarza,polece mu poszukanie odpowiedzi na pytanie:Czy duren ma mozliwosci zrozumienia istniejacych problemow zwiazanych z jego tozsamoscia?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Hektor, 2011.04.13 o 19:04
Sam sie pobodz.Jestes jak lisc goniony wiatrem,ktory nie wiesz dokad, wieje.Wsluchales sie w szepty dzieci diabla i probujesz komponowac do nich wlasna muzyke.Kiepsko Ci to wychodzi.Moze dlatego,ze zbyt czesto zmieniasz instrumenty i zbyt mocno szarpiesz struny.Nie widzisz tez dyrygenta i wychodzi tylko halas.
Nie musisz juz odpisywac.Wszystko chyba zostalo powiedziane.
Wygrzeb sie z dolu i odpelznij w pokoju.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Centuria, 2011.04.13 o 22:20
"Okreslenie bzdury,bardziej pasuje do zaslepionego katolika,ktory nie wie nawet tego,ze nie jest chrzescianinem.On tylko przyjol namaszczenia,ale zeby
czuc sie tym chrzescianinem,to na to brakuje mu wiedzy."

Czy można jasniej? Czy mowa o kimś konkretnym, czy ogólnie o katolikach? Katolicyzm jest cześcią chrześcijaństwa...A poza tym, jest w stanie szanowac różne poglądy, pod warunkiem, że szanuje sie też i moje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Hektor, 2011.04.13 o 22:21
Nie zrozumial.To slowo bylo tylko warknieciem strzaly,ktora go ugodzilem w wulgarnie obnazona czesc ciala.Gdyby nie szok po tym urazie,byloby dla niego jasne,ze slepy nie moze tak strzelac.
Po coz go cytowac?Lezy sobie gdzies w krzakach.Moze naradzi sie z kolezkami i jeszcze wroci...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Mik, 2011.04.14 o 08:24
Centurio
Pisze zawsze w zgodzie z prawda.Ten polski katolicyzm
opiera sie na tych,ktorzy chca zrobic kariere,na zydach
zakumuflowanych tam w wiadomym celu,na ludziach w przewazajacej wiekszosci,ktorzy po spowiedzi czy przekazaniu sobie znaku pokoju,za chwile powracaja do swych pierwotnych nawykow czynienia zla.Sa tez ludzie,ktorzy wierza,ze Bog im da,a ten Bog jak juz napisalem,skonstruowal ten swiat,zeby cos miec,trzeba zabijac.Tak sie dzieje w swiecie natury i ludzkosci.
Odpowiedz pozostawiam kazdemu z osobna,bo moje stwierdzenie,ze taki swiat mogl skonstruowac tylko diabel,napotkalo prymitywna krytyke.Czlowiek rozumny,bedzie medytowal,a nie slepo glosil cos,co zaprzecza logice.Moja cecha chrzescianina jest zrozumienie zla i eleminacja go,a nie zab za zab,oko za oko,co jest domena ludzi podlych.Najwazniejszym jest,ze w kwestiach religii,kazdy ma prawo miec swoje zdanie,ktore nalezy uszanowac,ale nie pozwolac,zeby to bylo przyczyna mordobicia.Jezeli gdzies sie myle,to wybacz swietemu mik-------------aszowi
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Centuria, 2011.04.14 o 14:43
Nie wiem, czy uda m i się odpowiedzieć, bo zbyt wiele w Twoich wypowiedziach zwykłej mieszanki. Piszesz, na ten przykład, ze Boga ludziom wymyślono, potem, że Bóg tak skonstruował świat, że, żeby coś mieć, trzeba zabijac. Nie dość, że jedno zaprzecza drugiemu, to jeszcze starasz sie wmieszać Boga tam, gdzie Go nie ma. Zbyt często najgorsze uczynki usprawiedliwiano Wola Boską, zbyt łatwo zasłaniano sie Bogiem, tam gdzie go nie było. Kiedyś dawno temu zapytałam pewną katolicką złodziejke sklepowa, dlaczego kradnie, a ta odparowała, że "Bóg to widzi i wcale nie uważa tego za grzech" i dodała, że przecież sklepowe to niczyje. Ręce mi opadły, bo ona zawsze wszystkich pouczała, jak żyć zgodnie z Biblia.

Mam wrażenie, że Ty sam nie bardzo orientujesz sie w wierze, skoro nie wiesz, że katolik to także chrześcijanin i dlatego prosiłam o wytlumaczenie. Najprostsza definicja to, ze Chzreścijanin przyjąl Chrystusa jako Zbawiciela, wiec chyba w tej grupie są i katolicy.

I nie, nie piszesz zawsze prawdy, bo na prawdę nikt nie ma monopolu.

Nie jestem zdewociała katoliczką. Nie tylko nie leżę krzyżem w kościele, ale też i tam zaglądam rzadko. Nie odmawiam różańców, nie klepię zdrowasiek. Staram sie nie sądzić innych, choć tu często ludzka natura bierze górę. Tak, ludzka natura, która nie ma nic wspólnego z religią. Bo widzisz, ja uważam, że często tylko szukamy religii, a to tylko nasze często prymitywne instynkty, które z nas wychodzą.

Zdaję sobie sprawę, że wiele zła zostało wyrządzone rzekomo w imieniu religii. Wyrządzano też i dobro. Wierzę rownież, ze religia może motywować do dobra i hamować przed złem, bo istnieje w końcu też i wiara w Boską karę czy nagrodę. A że nie zawsze tak to działa? Trudno winić religie....

Tak wypadło, że żyje wsród ludzi róznych wierzeń. Nie skaczemy sobie do gardeł, niewiele rozmawiamy o religii, jeśli już to potrafimy różnice potraktować z poczuciem humoru. Często słyszę, jak bardzo nielubiani są katolicy, choc przeciez i inni mają na swych historycznych czy terażniejszych sumieniach zło wyrządzone z imieniem Boga na ustach. Nie pomogło katolikom, to, że urządzono sobie nagonkę na księży i oskarżenia o pedofilię. Nie przeczę, że miało to miejsce, jednak wierzę, że bylo to marginalne. Często ofiary ujawniały sie po 20 czy 30 latach, co wydaje sie podejrzane i chyba raczej motywowane "łatwymi pieniędzmi". Co więcej, były i oskarżenia baptystów, metodystów czy rabinów, ale te były zmiatane pod dywanik i jeśli sie pojawiły, to rzadko były na pierwszysch stronach gazet. I jakoś nikogo też nie dziwi, ze byl owy okres oskarżeń i cała sprawa ucichła.

Nauczyłam sie jednego... Jeśli juz kogoś oceniam, to oceniam go jako człowieka a nie jako katolika, baptystę czy episkopaliana.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik   
Mik, 2011.04.14 o 15:59
Pisze zawsze prawde,ktora znam.Bog,jezeli istnieje i da mi o tym znac,zaczne go glosic.Te moje wywody na Jego temat wyraznie sugeruja,ze gdyby on istnial w takiej postaci,jak Go przedstawiaja,nie skonstruowalby tak podlego swiata.Nie chce na ten temat wiecej juz pisac.
Z tego co sie zorientowalem,to mieszkasz w Canadzie i stad masz inne zapatrywanie sie na zycie.W mojej Belgii,jest podobnie i tez nie mam problemow z wiara.
Jezeli sie zdziwilem odruchom pewnych osobnikow,to jest normalnym odruchem.Pozwolilem se zakpic i moge powiedziec,ze wiem z jakimi to osobami przyszlo mi korespondowac.Nie chce ich wymieniac,gdyz to kazdy widzi,jak w niecywilizowany sposob sie oni zachowuja.
Canada jest pieknym krajem,chociaz slyszalem w tv,ze rzadzi nim mafia,zreszta tak jak wszedzie.Moze sie myle,moze nie,ale to co mi pozostalo,to zyczyc Ci samych radosci.Prosze tez nie odpisuj i nie prowokoj mnie do dalszych wywodow,za co Ci dziekuje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mik 
Adam39, 2011.04.13 o 16:27
Nie lubię nikomu ubliżać, a szczególnie wulgarnie i gościom. Kolega w.red, bardzo grzecznie i dobitnie odpowiedział na nonszalanckie i ubliżające wypowiedzi. I tyle. Nie chcę dalej pisać w tym temacie, bo po mału wszyscy widzą jaki jest "kuń".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakaz koszernego zabijania, 
PP, 2011.04.14 o 17:51
O... mięsie?!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakaz koszernego zabijania,   
Centuria, 2011.04.14 o 18:36
No, chyba o miesie, :-))))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakaz koszernego zabijania, 
Piotr Świtecki, 2011.04.14 o 18:50
Hmm... Zgłodniałem. ;-PP
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakaz koszernego zabijania,   
Mik, 2011.04.15 o 09:14
Musisz jeszcze troche poczekac na posilek,gdyz koszerne zabijanie dlugo trwa,to jest caly rytual.Ja juz czekam na te baranine zarzynana od dwudziestu paru lat i gdyby nie liscie,juz umarlbym.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakaz koszernego zabijania, 
PP, 2011.04.23 o 16:42
Okropny jesteś, Turbanatorze!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zakaz koszernego zabijania, 
PP, 2011.04.23 o 16:41
Przecież to nie mięso jest koszernie zabijane, a zwierzęta!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
podobna tematyka
O zgrozo! (Świat)
Co to jest anty-semityzm (Idee)
najnowsze komentarze
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
MatiRani → Centuria
Re: Niebieskie szaleństwo
w.red → Centuria
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Malawanda → Centuria
Re: Niebieskie szaleństwo
Centuria → w.red
Re: Niebieskie szaleństwo
w.red → Centuria
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Centuria → Malawanda
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Malawanda → Centuria
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
w.red → Centuria
O wodzie
Malawanda → Centuria
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Centuria → Malawanda
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Malawanda → Centuria
Re: Depopulacja. Dlaczego?
Piotr Świtecki → Centuria
Re: Depopulacja. Dlaczego?
Centuria → Piotr Świtecki
Depopulacja. Dlaczego?
Piotr Świtecki → Centuria
więcej…