Nie rzucaj mi kłód pod nogi, bo nigdy nie wiadomo czy nie potknę się kiedyś o jedną z nich biegnąc by uratować ci życie. - Seneca
Centuria
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Świat2011.05.07 03:00

O zbrodniach z nienawiści,

   
 
o idei ukrytej we wprowadzaniu praw dotyczących zbrodni z nienawiści
 

Pragnę poświęcić nieco miejsca tematowi, który od pewnego czasu jest modny w Stanach i nie jestem pewna, czy juz ów tworek zawitał na polskie ziemie.  Jeśli – nie, to pewnie ma duże szanse i w Polsce się zadomowić, bo pod płaszczykiem ochrony wszelkich grup prześladowanych, chodzi glównie o ochrone tej jednej jedynej, która jest dość wpływowa.  Chodzi mi o zbrodnie z nienawiści. 

Przyznam szczerze, że choć miałam stycznośc z prawem, tego prawa nigdy nie mogłam zrozumieć.  No, ale o tym za chwilę.  Najpierw warto nieco skrobnąć na temat historii.  Niby zaczęlo się po zabójstwie amerykańskiego homoseksualisty Matthew Shepherda.  Shepherd został brutalnie pobity w 1998 i w wyniku pobicia zmarł.  Zbrodnia ta zapoczatkowała wprowadzenie prawa o zbrodniach spowodowanych nienawiścią.  Obecnie istnieje ono w 45 stanach, a w roku 2009 Obama podpisał prawo federalne.  Prawo ma za zadanie bronić mniejszości, które są prześladowane.  Cel bardzo szlachetny, chociaż dla mnie, prostej kobiety, zupełnie nie zrozumiały.

Dlaczego trudno mi było pojąć?  Po pierwsze,  zgodnie z prawem jeżeli w gre wchodzi nienawiść, to wyrok staje sie surowszy, wiec jak tu mówić o równości wober prawa?  Nie zrozumcie mnie żle, ja wcale nie bronie kryminalistów, mnie tylko chodzi, że Temida powinna byc ślepa.  W dodatku w świetle takiego prawa można by zrozumieć, że jeśli biały zabije Murzyna, to robi to z nienawiści rasowej, a jak odwrotnie to co?  Murzyn zabija białego z miłości?  Nielogiczne prawda.  Zawsze miałam wrażenie, że większość morderstw popełnianych jest z nienawiści....Zresztą nawet nie chodzi o mordowanie.  Na przykład, jak bial obrabuje Latynosa, to koniecznie zrobi to z nienawiści, ale jak Latynos białego to tylko zabiera to, co mu sie nalezy  w wyniku sprawiedliwości spolecznej. Jest to zreszta czysto teoretycznie, bo statystyki mówia, kto na kogo napada częście i w wcale nie są to biali .    Mam więc z tym prawem problem.

Jeszcze większy problem mam, gdy dowiedziałam się, że choć zaczeło si od homoseksualisty, to tak naprawde za wszystkim stoi Liga Przeciwko Defamacji (ADL) i chodzi o to, aby ograniczyc prawo do wolności dla milionów goyów.   Zaczyna się od zbrodni z nienawiści, potem idzie ona w parze z mowa nienawiści, a już nieco potem społeczeństwo jest uciszone.  To uciszanie zaczęło sie już właściwie od pewnego czasu i ma tylko szanse posuwać sie dalej i w efekcie wolność słowa staje sie przeszłością.  No bo niby logiczne, że jak ktos powie, że kogoś nie lubi, to inny może to wziąc dosłownie i tego kogos pobić albo zabić, prawda?  

Teraz Abe Foxman i jego dzielna ADL już ma oko na cały świat i ostatnio stara sie, aby podobne prawa wprowadziła także.... Turcja.  Historia Żydów w Turcji sięga VI wieku i byli oni tam nawet dośc aktywni, zwlaszcza, gdy pod płaszczykiem Młodych Turków doprowadzili do wymordowania 1.5 miliona Ormian (no, ale o tym innym razem).   W Istambule nawet zorganizowano w dniach 16/17 kwietnia 2011 wielką międzynarodowa konferencje w tej sprawie, w nadziei, że po Ameryce nowym prawem zachłyśnie się cały świat.

A ja sobie tak siedze i myślę, że wszędzie, gdzie są Żydzi, to tak jakos zawzięcie bronią praw wszelkich mniejszości i nawet te mniejszości sobie sprawy nie zdają, że to o nie o ich interes chodzi w tym wszystkim.


wiecej na

http://www.truthtellers.org/alerts/HowADLStartsHateLawsNewCountries.html

 
 

 

 
3032 odsłony  średnio 5 (9 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Żydzy, ADL, prawo, zbrodnie z nienawiści.
Re: O zbrodniach z nienawiści, 
Malawanda, 2011.05.07 o 03:43
Ewa, to Ty?!!
Oj, weź.. dajesz czadu nieustająco, ulepszone(modyfikacja wg sargassowego wzorca, no receptury)źródła energii?
Ewa !! ? Dalej władasz osadą o nazwie New Jersey?
Pani Centurio, o ile się omyliłam co do Pani tożsamości,(zaś koment dodaję spontanicznie), przepraszam stokrotnie i z góry proszę o wyrozumiałość.
Wszystko dlatego, że forma i treść Pani wpisów urzekły mnie
( zaczadzona jestem, pyk, Ewa?) powalającą z nóg bezczelnością i arogancją...
Do jutra, ewentualnie :))

P.S. poproszę o definicję PAMIĘCI( swoją, z Wikipedii też,
o ile wpisali Twoją)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zbrodniach z nienawiści, 
Malawanda, 2011.05.07 o 18:19
Pani Centurio, przepraszam za komentarz nie na temat Pani wpisu. Gwoli wyjaśnienia w przedmiocie mojego komentarza- : te słowa
".. urzekły mnie ( zaczadzona jestem, pyk, Ewa?) powalającą z nóg bezczelnością i arogancją..." są wyłącznie kodem rozpoznawczym dla dawnych znajomych z liceum, w szczególności w necie. To cytat ulubionego powiedzonka jednego z nauczycieli wobec wyróżniających się uczniowskich odpowiedzi. Pan profesor był wielkim oryginałem, uwielbialiśmy i powtarzali jego wypowiedzi. Z czasem niektóre powiedzonka znacząco ewoluowały i funkcjonują jako skuteczne hasła rozpoznawcze. Niedawno zażywny, łysiejący obcy pan, później okazało się, że profesor kardiochirurg, który po latach odwiedził Polskę, (przypadkiem mijaliśmy się na cmentarzu),zastąpił mi drogę i wykrztusił: urzekła mnie...a ja dokończyłam - twoja powalająca bezczelność i arogancja.
Nasz ulubiony nauczyciel miał również swoją, oryginalną definicję pamięci...
Przepraszam Panią Centurię za wcześniejszy komentarz-pudło co do Ewy, jeśli nas czyta, może teraz się odezwie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zbrodniach z nienawiści, 
Piotr Świtecki, 2011.05.07 o 18:32
Uff... Dziękuję za wyjaśnienie!
Bo pierwszym komentarzem (ale nie pierwszy raz) Malawanda wywołała iście rozpaczliwy galop w miejscu resztek moich szarych komórek. :-)
Nie ma to jak sugestywny styl, urzekający bezczelnością i arogancją :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zbrodniach z nienawiści, 
w.red, 2011.05.07 o 23:08
Ależ zawitało Centurio i u nas "pod strzechy", zawitało jak najbardziej. Ba, nawet przyjmuje się w postępie geometrycznym. Jakże mogłoby być inaczej skoro to "takie światowe". A nasze "elyty" i ich giermkowie dają się posiekać byle tylko ktoś nie zarzucił im "ciemnogrodztwa". W sferze społecznej na razie, ale jak mniemam w ślad pójdą odpowiednie zapisy legislacyjne. Bo jak zauważyłaś celem jest doprowadzenie do sytuacji w której "mniejszość" będzie narzucała prawa i normy "większości". Nawet nie wspomnę jak wielu to pasuje (z tych czy innych względów). Pod warunkiem że i oni zakwalifikują się do "mniejszości" ;)

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zbrodniach z nienawiści,   
Centuria, 2011.05.07 o 23:28
Po przemyśleniu - wiem, że w większości krajów europejskiech i Kanadzie można trafic do więzienia za głosne zastanawianie się, jak to było z tymi 6 mln. W Stanach była mowa o pierwszej poprawce do konstytucji, która "gwarantowała" wolność ekspresji, prasy, religii, itp. Trudno było sie "unym" do tego dobrać, więc znleżli inna radę - hate crime. Co wiecej ADL się rozszerza na Amerykę Poludniową i Azję.

Swoja droga grają tutaj glównie Murzynami i homoseksualistami. Najzabawniejsze, że Murzyni ich nie darzą sympatią, ale ochoczo przystają, jak rasa wybranych "broni" ich praw. Inna rzecz, że Żydzi stoja i tzw. muzyka hip hop, w ktorych to Murzyni "wyśpiewują" na przykład, że trzeba zabic biała sukę. No, ale tu nie ma nienawiści, to jest "cool".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zbrodniach z nienawiści, 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.08 o 06:52
Centuria.
Nie cieszcie sie ze śmierci tego potwora(hitlera) suka która go zrodziła znów ma ruję - to pisarz niemiecki, zapomniałem nazwiska.
Jeśli chodzi o mniejszości, większości, prawa, demokrację itd to wszystko dla idiotów. Pisał o tym Ford w książce Międzynarodowy żyd, albo w Protokoły mędrców Syjonu.
To działa na zasadzie łapaj złodzieja a my spokojnie kradniemy, mordujemy, robimy co chcemy.+jazon.polacy.eu.org
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zbrodniach z nienawiści,   
Mik, 2011.05.09 o 08:38
Zeniu!
Waznym jest,zeby sie zastanawiac,analizowac nad wszystkim i wszystko.Pisalem juz nie jeden raz,ze Polacy
najwpierw robia,a pozniej mysla.Ile to juz komentarzy,przeklenstw,musialem czytac za sprawa entuzjastow,ale to najmniej wazne.Waznym jest,zeby tych entuzjastow bylo jak najmniej przy podejmowaniu waznych decyzji dla Polski,dla Narodu.Zeby umiec trafnie okreslic swoja decyzje,nalezy posiadac multum wiadomosci,ale nalezy zwracac uwage na to,zeby te wiadomosci nie ukierunkowywaly nas.Ja ogladajac tv polska mam ubaw po same pachy.Wiem juz kto chce komu dolozyc,gdy jeszcze nie zdazyl otworzyc geby.Wzorowac sie na kims,to tak jak by,nie miec wlasnego rozumu.Nasz rzad wzorujac sie,napisze tak,wybiera zle wzory.Placz nad tymi mniejszosciami,to moze juz placz nad trupem,bo zazwyczaj tak sie dzieje.Pozyjemy,zobaczymy.
Prawda jest,ze trzeba zmienic ludzi w rzadzie parlamencie eu.na bardziej rozsadnych.Ci co sa,to polityczni exhibicionisci.Mnie oni bawia do lez.Taki Kaminski z ta czupryna czy taki,ktorego w piatek spotkalem w polskim sklepie.Wpadl jak burza,oswiadczajac ze takiego sklepu mu bylo potrzeba.
Ekspedyjetka zapytala,a gdzie on byl?Za granica,pada odpowiedz a mik rzuca:nie powie pan,ze byl pan w Polsce.
Nadol sie niczym indyk,a ja dla pewnosci zapytalem ekspedietke,czy to nie aby ewrodeputowany na co uzyskalem potwierdzenie.Mialem z takimi troche stycznosci,az wstyd pisac o tych burakach.
PS.Jezeli poczules sie lepiej Zeniu,to znaczy ze ta lampka wina wypita za Twoje zdrowko,podzialala.Czekam teraz na koniec pierwszego dnia pracy mojego "orla",zeby
miec jasniejsza perspektywe.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zbrodniach z nienawiści,   
Mik, 2011.05.11 o 15:05
No i doczekalem sie juz prawie trzech dni pracy mojego "orla"Wiem,ze to chlopak z jajami i wie czego chce i co potrafi.Takze Zeniu,jestem zadowolony.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zbrodniach z nienawiści, 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.11 o 19:24
Mik.
To dobrze, gratuluję i powodzenia. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O zbrodniach z nienawiści,   
Mik, 2011.05.11 o 19:34
Dziekuje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
MatiRani → Centuria
Re: Niebieskie szaleństwo
w.red → Centuria
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Malawanda → Centuria
Re: Niebieskie szaleństwo
Centuria → w.red
Re: Niebieskie szaleństwo
w.red → Centuria
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Centuria → Malawanda
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Malawanda → Centuria
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
w.red → Centuria
O wodzie
Malawanda → Centuria
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Centuria → Malawanda
Re: Jak dobrze, że rządy o nas dbają
Malawanda → Centuria
Re: Depopulacja. Dlaczego?
Piotr Świtecki → Centuria
Re: Depopulacja. Dlaczego?
Centuria → Piotr Świtecki
Depopulacja. Dlaczego?
Piotr Świtecki → Centuria
więcej…